Strony
- Aktualności
- O Stowarzyszeniu
- Zarząd
- Statut
- Galeria zdjęć
- Pomoc Żywnościowa: 2021
- Regulamin Obchodów Jubileuszu 600-lecia Wrocanki
- Sponsorzy Obchodów 600-lecia Wrocanki
- Patroni Honorowi oraz Patroni Medialni Obchodów 600-lecia Wrocanki
- Harmonogram imprez Obchodów 600-lecia Wrocanki
- Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego
wtorek, 6 października 2020
Projekt "Drogami Wrocanki"
We Wrocance realizowany jest projekt „Drogami Wrocanki – poprawa wizerunku wsi poprzez oznakowanie ulic, doposażenie miejsca integracji i spotkań oraz współorganizacja imprezy plenerowej Rozaliada”, współfinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020. Realizacja projektu przyczyni się poprawie wizerunku wsi Wrocanka i integracji mieszkańców. W ramach projektu oznakowane zostaną ulice, ciekawe i historyczne miejsca, pojawią się także tablice informacyjne z opisem historii wsi. Zakupione zostaną namioty wystawiennicze, stół i krzesła do altany w parku Senior-Wigor. Ponadto zakupiono nagrody i gadżety, które rozdawane były podczas zorganizowanych konkursach na corocznej imprezie plenerowej we Wrocance - Rozaliada, która w tym roku odbyła się 4.09.2020 roku. Tegoroczna Rozaliada ze względu na sytuację epidemiologiczną wywołaną wirusem COVID-19 odbyła się przy mniejszej liczbie uczestników i zgodnie ze standardami bezpieczeństwa.
Urząd Gminy Miejsce Piastowe
Ciekawe grzyby
Z moich wędrówek staram sie wybrać coś fajnego dla naszych czytelników, tym razem będą to ciekawe grzyby wśród tych, którymi najczęściej chcemy napełnić nasze kosze, a wystepujące w naszych lasach.
Sromotnik bezwstydny /Phallus impudicus/ i jego owocnik młody tzw. "Czarcie jajo", wielkosci około 6 cm koloru białego - jego papierowa osłona otacza część trzonową i szarozieloną, gąbczastą część kapeluszową, wydzielającą śluz o zapachu padliny. Okazy te spotkałam na górze Cergowej i Mazgalicy. Podobny okaz to muchomor szarawy /Amanita vaginata/ (fot. 4 i 5)
Drugim ciekawym grzybem jest gwiazdosz frędzelkowaty /Geastrum fimbriatum/, którego spotkałam w Komańczy na leśnej ścieżce przy Klasztorze porośniętej świerkami na ściółce iglastej (fot. 1). Owocnik około 5 cm cebulowaty gwiażdziście pękający, bez trzonu, żółto-ochrowy.
Maria Walczak
Maria Walczak
Subskrybuj:
Posty (Atom)